Hura - uspelo mi je!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 31. jan 2006 14:26 | ogledi: 3.581 | odgovori: 29

No pa mi je koooooooončno uspelo, vlečeno testo namreč. Po nekaj nauspešnih poskusih sem že vrgla puško v koruzo. Včeraj pa sem dobila izvrstne nasvete od Rimljanke in Dragičke na klepetalnici (tako, da ne bo kdo mislil, da tam samo neumnosti kvasimo, se tudi učimo in izobražujemo )

Testo sem naredila včeraj zvečer, ga dala v hladilnik, danes pa sem ga razvlekla (skoraj mi je zmanjkalo mize v kuhinji) in naredila sirov burek in jabolčni štrudel. Testo je odlično in neprimerljivo boljše od kupljenega.

Najlepša hvala Rimljanki in Dragički za klepetalni tečaj vlečenega testa.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

31. jan 2006 14:32

Olja, jade, res sem vesela, da je klepetanje tudi koristna reč. Zdaj ti manjka še izkušnja z zamrznjenim testom, pa ne dvomim, da tudi ta še pride. Še dobro, da sem ravno po kosilu, sicer bi cedila sline (še bolj, kot jihn že tako). Pozdrav in še eno za uspeh. Sonči se v slavi in uspehu, saj zaslužiš. Kam si pa vmes poslala tvoja in ? rimljanka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

31. jan 2006 14:45

A pol lahko pridemo probat? stana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

31. jan 2006 14:56

Bravo, evo vidiš, vaja dela pojstra. Sedaj boš pa ti rekla: "Ja pa, kako vam ne uspe testo". Ni res, da je klepetanje kar tako... Pozdravček!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2006 14:58

Stana vse smo pojedli. Edino, če še enkrat naredim. Potem pa lahko. jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

31. jan 2006 15:05

sej pravijo, da vaja dela mojstra... stana

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. jan 2006 15:48

Drage moje ! Kje pa sem bila jaz ,ko je bilo govora o testu,če je kakšna neumnost ,sempa takoj na čveku. Šalo na stran,prosim še meni povejte kako ga delate ,moj ima take luknje ,zato vse roma v smeti lp goga

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

31. jan 2006 17:50

Jade opiši postopek tudi jaz bi bila rada enkrat taaako navdušena nad vlečenim testom. balu

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2006 18:53

morate rimljanko in dušanko nafehtat, onedve sta me naučile. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2006 18:55

Kopirano iz foruma: PROBLEMI PROBLEMI Z VLEČENIM TESTOM, avtor Dragička V posodo dam moko (pol mehke, pol ostre – lahko samo mehka), v sredini naredim vdolbino in moko posolim ter dolijem olje. Sedaj z vilico mešam in pri tem dodajam toplo vodo, kateri sem dolila malo kisa. Testo mora biti mehko. Ko so sestavine izenačene, dam testo iz posode na pomokano desko in naprej gnetem z roko, da dobim lepo prožno testo (približno 5 minut). Razdelim ga na dve kepi, vsako namažem z oljem, dam na krožnik, ki ga pokrijem s toplo posodo. (Posodo v kateri mešam testo dam za minuto, dve nad plin). V tem času pripravim nadev, pač kakršen želim. Testo mora počivati vsaj ½ ure. Na mizo dam prt, ki ga malo pomokam z ostro moko. Vzamem eno kepo testa in jo z roko malo raztegnem, sedaj po njej pokapam olje in s prsti razmažem po celi površini; dvignem na obrnjeno stran dlani ter ga raztegujem, potem ga vržem nazaj na mizo in naprej raztegujem s prsti, s sprotnim dvigovanjem. Ko je dovolj tenko, namažem z nadevom, potem z nožem obrežem robove – 1 cm, in s prtom zarolam. Sestavine so približne, iz prakse pa dobiš občutek koliko česa potrebuješ: ¾ kg moke malo soli 4 žlice olja 3 dcl tople vode 2 žlici kisa Ne obupaj, prvič, drugič, tretjič... potem ti pa vedno uspe. (Moja miza je 180 x 100 cm in je testo raztegnjeno po celi površini.) * Naj še pripomnim, zraven mora biti dobra volja, ker če se lotim tega dela brez volje, sigurno mi se trga. Pozdravček! Tole je recept od Dragičke jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 31. jan 2006 21:18:59

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2006 19:21

Krasno jade in tisti ki bo jedel krajčke, naj za trenutek pomisli tudi name. Ti so najboljša reč pri vseh teh zadevah in jaz se vedno grebem zanje. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti